Jak wybrać najlepszy regał do piwnicy?

Każdy, kto planuje od nowa urządzić swoją piwnicę, bądź też po prostu zakupić nowy regał do piwnicy (https://www.e-regaly.pl/) powinien dokładnie przemyśleć kwestie tego czym powinien się on charakteryzować. Najczęściej piwnica traktowana jest jako pomieszczenie gospodarcze, jednak mimo tego trzeba je urządzić w sposób poprawny. Odpowiedni regał ma wpływ nie tylko na estetykę, ale także funkcjonalność piwnicy. W związku z tym trzeba dokładnie przemyśleć to, jaki regał planuje się zakupić.

Jaki regał wybrać do piwnicy?

Najważniejszą kwestią, jaką musi charakteryzować się regał do piwnicy, jest fakt, aby był on odpowiednio wytrzymały, oczywiście warto także zwrócić uwagę na to jak będzie się on prezentował. Należy sprawdzić, czy półki konkretnego modelu nie wyginają się przy większym ciężarze, czy też to jak zachowają się w przypadku trudniejszych warunków. Jednym z lepszych wyborów jeżeli chodzi o regały do piwnicy, są te wykonane z metalu. Należy decydować się na takie modele, których założeniem jest stosowanie w magazynach i pomieszczeniach gospodarczych, ponieważ przewidziane są na bardzo duże obciążenia. Ich sporą zaletą jest także to, że są zwykle wykonane minimalistycznie, co sprawia, że dopasują się do każdego wnętrza piwnicy. W przypadku regału, który ma być stosowany w piwnicy, dobrze by było, aby nośność poszczególnych półek wynosiła co najmniej 80 – 100 kilogramów. A więc przy wyborze regału do piwnicy zwracać należy uwagę na trwałość, pojemność, odporność na uszkodzenia oraz oczywiście cenę. Regał do piwnicy wykonany z metalu musi być także ocynkowany, ponieważ tylko wówczas nie będzie rdzewiał.

Idealny regał do piwnicy z metalu – cechy

Kupując regał do swojej piwnicy, który będzie wykonany z metalu trzeba sprawdzić jego najważniejsze parametry. Przede wszystkim regał powinien być dopasowany do wielkości piwnicy. Wówczas trzeba dodatkowo określić, ile miejsca planujemy przeznaczyć na meble, a ile zostawić na inne rzeczy. Po określeniu ilości miejsca należy dokładnie wszystko obmierzyć tak, aby wybierać tylko i wyłącznie modele, które będą pasowały do założeń. Przy mierzeniu bierze się pod uwagę nie tylko szerokość i wysokość, ale także głębokość. Im półka będzie głębsza, tym więcej na regale zmieścimy, natomiast trudniej będzie sięgnąć rzeczy znajdujące się w tyle regału, ale także łatwiej przekroczyć maksymalną nośność regału. Najczęściej wybiera się modele o nośności 80 – 100 kg, jednak na rynku można znaleźć także takie pozwalające na położenie 200 kg. Wybierając regał do piwnicy warto zrobić to raz a dobrze.